Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Математичний  планшет  з  картонної  коробки

Діти дуже полюбляють гратись разом з батьками. А ще цікавіше самостійно  створити  гру. Такою може стати розвиваюча гра Геоборд, або математичний планшет. Це дуже проста іграшка: дошка з цвяшками, на які натягують  тоненькі гумки, такі, якими упаковують  гроші. Візьміть цупку кришку від картонної коробки. Утворіть ігрове поле, втикнувши  цвяшки з пластиковими голівками або шпажки, гайки з болтиками.  Граючись, гумки можна розташовувати  так, щоб утворились різні  геометричні фігури,  візерунки, лабіринти, щоб прокочувати  кульку. Малюнки можна складати як за схемою, яку намалюють батьки, так і придумати самому. Ця гра розвиває математичні здібності, просторове мислення. А вивчати букви та цифри на геоборді стає набагато цікавіше. Бажаю цікавих ігор.    (Інформація з інтернетресурсу)

18.05.2020 р.

Петро Петрович Кончаловський

(21.02.1876 – 02.02.1956)

Картина«Бузок»

 

Знаний майстер натюрморту, художник дуже полюбляв квіти, а бузок просто обожнював. Його часто називають митцем бузку. В сезон цвітіння, на згадку онучки художника Катерини, він писав бузок кожен день. Картина була створена у 1933 році. Завдяки цій картині Кончаловського при житті визнано класиком художнього мистецтва.  «В цьому букеті все живе, квітує, радіє»,- писав сам П.П. Кончаловський про свою картину «Бузок». Цей букет – посланець квітучих садів –нагадує людям про красу природи, про найкращі, найдивовижніші моменти нашого життя. Букет бузку схожий на ароматну піну, що здіймається над кошиком. Здається, що відчуваєш дивовижний аромат та свіжість цих весняних квітів. Яких тільки відтінків тут немає: яскраво-бузкові, темно-фіолетові, рожеві. Білі квіти бузку переливаються, як чарівна хмарка, пофарбована в різні кольори. Адже у звичайному сільському бузку, краси не менше , ніж у розах чи орхідеях.  Бузок – квітка травня, окраса весни. Картина Кончаловського наповнена весняною радістю. Вона наче дихає свіжістю травневого ранку. Художник передав нам радість від настання теплих днів та свою любов до прекрасного, яке він бачив у всьому, що його оточує.

30.04.2020 р.

 

Антисептик своїми руками       

    

jak_vigotoviti_antseptik_sojimi_rukami.docx 

28.04.2020 р.

   

Логіко-математичний розвиток дітей за допомогою   конструктора LEGO

Діти  п’ятого року мають оволодіти лічбою в прямому та зворотньому напрямку в  межах  5 , обчисленням, вимірюванням, орієнтуванням в просторі. І допомогти в цьому може  улюблений  дітьми  конструктор LEGO.

  1. Відраховувати  названу кількість цеглинок , позначити цифрою.
  2. Порівнювати у кого більше, у кого менше цеглинок.
  3. Викласти цеглинки в ряд, порахувати, визначити кількість, порівняти ряд за довжиною.
  4. Порахувати  цеглинки в прямому та зворотньому напрямку.
  5. Визначити порядкове місце цеглинки в ряду, назвати колір.
  6. Побудувати різні за висотою башточки, порівняти їх між собою.
  7. Назвати колір цеглинки, та де вона знаходиться: вище, нижче, між, в побудованій башточці.
  8. Вміння відшукати  де знаходиться цеглинка: ліворуч-праворуч, попереду – позаду, вгорі – внизу, в грі «Хованки».

Бажаю приємного навчання, цікавих ігор.

17.04.2020 р.

 

Д.Білоус   «Великдень»

З Великоднем хай прийде щастя в кожну хату,
Щоб у вас завжди було у родині свято.

Хай вам писанки несуть - сонечка краєчок,  
Хай всміхаються боки   золотих яєчок!

Майстер-клас по прикрашанню великодніх яєць ви можете подивитися ось тут:osnova.com.ua./news/zdo/ Панно «Великодня курочка» (14.04.2019р.)

15.04.2020 р.

 

  Як виготовити книжку своїми руками.

Разом з дитиною  спробуйте намалювати ілюстрації, а потім об’єднайте їх у цікаву книжечку, потім розглядайте, складайте свої історії. Можете зробити книжку – гармошку, навіть можливо зшити книжку з тканини.

14.04.2020 р.

Чим зайняти дитину на час карантину?

Дитина весь час вдома і має займатись цікавими корисними справами. Що найбільше діти люблять робити? Звичайно ж малювати. Найцікавіше – запропонуйте нетрадиційні методи малювання. Малювати можна коктейльною трубочкою , зубною щіткою, ниткою, поролоновою губкою та ін. Творіть разом з дитиною!

10.04.2020 р.

Граємось та оздоровлюємо дітей

Вправа «Звуки лікарі»

 Вимовляння «ч-ч-ч» покращує дихання.

 Вимовляння «з-з-з» (летить комар) полегшує біль у горлі.

Вимовляння «ж-ж-ж» (летить жук) сприяє швидкому одужанню від кашлю. Вимовляння «н-н-н» (покласти руку на маківку голови й дуже високим голосом вимовляти) допомагає знімати головний і зубний біль.

 Вимовляння «м-м-м» (мукає корова) після їжі сприяє кращому засвоєнню їжі і знімає стрес.

Вимовляння «е-е-е» поліпшує роботу головного мозку.

 Вимовляння протягом 3-5 хв «і-і-і» стимулює роботу мозку, підвищує активність організму.

 Розслабленню організму сприяє вимовляння «а-а-а»; «ш-ш-ш»; «с-с-с». Вимовляння «р-р-р» (його вимова не у всіх відразу виходить) наприкінці дня, допомагає зняти втому («Ось гнівається лев, напружився всім тілом: «ар-р-р-р»). Звукові вправи слід виконувати помірно і потроху. Кожен може співати, як йому хочеться: уривчасто, на одній ноті абощо, знаходячи свій тон і частоту.

02.04.2020 р.

 

Щаслива дитина в щасливій родині.

26.02.2020 р.

 

Любимо фантазувати, цікаві споруди будувати. LEGO- найкращий помічник у фантазуванні.

18.02.2020 р.

Ми дорослі вже маляти і вчимося чергувати: столи до обіду накривати та рослини доглядати.

   

27.01.2020 р.

Святий Миколай завітав до малят з гостинцями. Цікаво та радісно зустрічала його малеча.

19.12.2019 р.

Разом з вихователем малюки складали листа святому Миколаю. Серед побажань були, не тільки смаколики та іграшки, а й побажання щастя, добра та миру всім людям.

16.12.2019 р.

З великим захопленням малята малювали кольори зими.

13.12.2019 р.

Багато цікавого, пізнавального дізнались малята під час зустрічі з працівниками краєзнавчого музею і , навіть, отримали Сертифікат Хранителя.

17.12.2019 р.

Приємно розписувати власними руками смачні прянички.

18.11.19 р.

 

Разом так цікаво створювати галявинку з грайливими метеликами, які , здається ще мить і злетять

14.11.19 р.

 

Під час екскурсії до торгових яток малюки були вражені щедрістю та багатством осені

жовтень 2019 р.

 

Цікавою корисною була зустріч з працівниками дорожньої поліції, під час якої малюки поглибили знання про правила поведінки на дорозі.

вересень 2019 р.

Вишиванка — символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.

Вишиванка – дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.

Ви знаєте, що в травні в Україні святкують День вишиванки. В цьому році українці одягли весь світ у вишиванки. Діти групи " Калинонька " та їх батьки теж взяли участь у  святі та ярмарці, присвяченій Дню Вишиванки.

    

 

29.03.2019

Ігрове заняття з фізкультури з елементами розваги "Сонячний промінчик"

Організація активного відпочинку дошкільнят з фізичним навантаженням передбачає створення умов для їхнього фізичного розвитку в невимушеній ігровій діяльності, закріплення вмінь і навичок, набутих у повсякденні та на заняттях. Тому одним з ефективних шляхів реалізації цього завдання ми вважаємо  проведення ігрових занять з елементами розваг.

Сьогодні проведено ігрове заняття з фізичної культури з використанням здоров'язбережувальних технологій "Са-фі-данс" та "Фітбол-гімнастики". Проведений захід дуже сподобався дошкільнятам насамперед тому, що об’єднав їх спільними переживаннями, подарував відчуття перемоги. А головне – сформував бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив, пробуджують почуття відповідальності в дітей.

 

01.03.2019

Маленькі майстри-кондитери

Ароматні імбирні пряники давно стали улюбленим смаколиком дітей, які дуже весело та цікаво готували і декорували вихованці ІІ молодшої групи "Калинонька" під час майстер-класу, який проводила майстриня кондитерського мистецтва Світлана Чемересюк в закладі. Оригінальні прикраси з солодкою глазур'ю стали відмінним способом створити в наших діточок святковий настрій. Батьки вихованців також оцінили солодкі сувеніри із задоволенням, що теж наповнило їх серця радістю. Проведений захід подарував малюкам гарні враження та безсумнівно відкрив у них нові таланти в ході виготовлення пряників, які стали ідеальною ідеєю для прояву дитячої фантазії, уяви та креативу.

19.02.2019

Виховуємо культурно-гігієнічні навички дітей 

Важливим у вихованні дітей є закріплення набутих і формування нових умінь і культурно-гігієнічних навичок, удосконалення самостійності дітей. Саме тому, ми систематично стежимо за виконанням того, що було недостатньо засвоєно дитиною на попередній стадії розвитку. Адже при неправильному вихованні дитина хоч і володіє умінням, але може відмовлятися активно діяти, хоче, щоб її одягали, годували, одягали, мили руки і т.д., а якщо й виконує вимоги, то без бажання. Тому, на нашу думку, є надзвичайно важливим своєчасно ускладнювати вимоги до дітей вже з ІІ молодшої групи, але робити це в ігровій невимушеній формі, використовуючи художнє слово, читаючи відповідну художню літературу, що, в свою чергу, неабияк зацікавлює дітей до цієї діяльності. Враховуючи інтерес дітей до іншого, їх намагання оволодіти новими складнішими рухами, ми своєчасно удосконалюємо їх вміння, збільшуємо їхню самостійність у режимних процесах і в міру оволодіння просими правилами переходимо до складніших форм поведінки і взаємовідносин між дорослими і дітьми.

 

07.02.2019

Пошуково-дослідницька діяльність дітей

У процесі усвідомленого , дійового ставлення дітей до природи, керівна і спрямовуюча роль належить вихователю, який виступає для дітей не тільки  як носій знань, а й як зразок для наслідування способів, дій, прийомів. До завдань вихователя входить так організувати діяльність дітей, щоб шляхом самостійних відкриттів, розв'язання проблемних завдань вони оволодівали як новими знаннями, так і вміннями і навичками самостійного набуття. Саме з цією метою під час організованої прогулянки вихователь Будурова І.Д. розвивала передумови для пошуково-дослідницької діяльності дітей. Під час ігор з вітрячками вихователь навчала дітей визначати напрямок вітру. Ось, за допомогою таких нескладних дослідів зуміла показати дітям, що навколо нас є повітря, воно прозоре, крізь нього можна далеко бачити, що воно невидиме, легко переміщується, рухається й утворюється вітер.

14.12.2018

Як малюки лісовим звірятам допомагали та з Lego-конструктора їм укриття будували

14.12.2018 в ІІ молодшій групі "Калинонька" вихователем Будуровою І.Д. проведено колективний перегляд заняття за темою "Інтеграція Лего-конструювання з різними видами діяльності". Червоною ниткою крізь усе заняття йшов морально-етичний сюжет - допомога лісовим звірятам, адже прищеплювати почуття взаємодопомоги, доброти та дбайливого відношення до тварин потрібно ще з раннього дитинства. Малята "ремонтували" Лего-залізничну колію перед від'їздом у "ліс", купували перед поїздкою лего-квитки, займаючи своє пасажирське місце за вказаною величиною і кольором цеглинки конструктора, конструювали "парканчик" для звіряток та відновлювали "зайчикову галявинку", будуючи "ялиночки". Завдяки педагогічній майстерності вихователя малята проявили максимум своїх можливостей, а педагоги вкотре впевнились в розвиваючому , пізнавальному і виховному значенню Лего-конструктора в освітній діяльності.

07.12.2018

Батьківські збори

06.12.2018 в ІІ молодшій групі "Калинонька" пройшли батьківські збори. Під час заходу були підбиті підсумки освітньої діяльності з дітьми за І квартал н.р., проведено ознайомлення батьків із правилами БЖД у різних напрямках: пожежної безпеки, безпеки на дорозі, в побуті та в зимовий період.  А сестра медична старша Посторонко Л.В. надала батькам консультацію щодо організації харчування в закладі (за підсумками проведеного анкетування батьків по організації харчування в ЗДО у листопаді 2018). По завершенню заходу родинам вихованців була висловлена щира подяка та  вручені грамоти за участь у флешмобі "Збережи ялинку" та виготовлення поробки до Місячника БЖД.

03.12.2018

"Ліпить бабу дітвора"

Спокійної та лагідної зимової днини, в час проведення оздоровчих прогулянок малята ІІ молодшої групи "Калинонька" провели час із користю та насолодою. Дітлахи задовольнили в повній мірі свою потребу в русі, взявши участь в ігровому заняття з фізкультури на свіжому повітрі "Ліпить бабу дітвора". Веселі розваги "снігової бабусі" передбачали вирішення наступних освітніх завдань: вдосконалення бігу врозтіч, з перешкодами, стрибків з просуванням вперед та закріплення навичок ходьби по обмеженій площині. Навчальні, розвивальні та виховні цілі проведеного заходу розв'язались в єдності, адже ігровий спосіб організації дітей із використанням природних матеріалів був успішно реалізований, а захід залишив в пам'яті дітлахів безліч незабутніх та приємних вражень.

30.11.2018

Самостійна художня діяльність дітей

/Grupy/kalynonjka/samostijna_khudozhnja_dijalnist_ditej.docx

30.11.2018

Навчаємо малят правилам безпечної поведінки разом з батьками

В рамках Місячника знань правил безпеки життєдіяльності спільно з батьками вихованців ІІ молодшої групи було оформлено виставку тематичних поробок з різних напрямків: пожежної безпеки, безпеки в природі, побуті, вдома та на вулиці. Батьки активно долучилися до створення виставки, виготовивши справжні витвори мистецтва: оздобили обємну аплікаційну композицію «Пожежна безпека», посібник «Міні коло Лулія – Види небезпек, що оточують дітей», а також багато іншого. Родини вихованців доклали чимало зусиль для того, щоб виховати в малят базові знання та навички щодо безпеки життєдіяльності через змістовне оформлення тематичної виставки поробок.

27.11.2018

Казковий світ Lego в «Калиноньці»

Розкриваючи зміст пріоритетного завдання закладу в ІІ молодшій групі «Калинонька» малята із задоволенням поринають у казковий світ Lego-конструювання, майструючи «чарівні вежі для короля та королеви», «кумедні парканчики для веселої ферми», розкриваючи безмежний потенціал різних видів розвитку дитячої особистості.

31.10.2018

Щоранку ясне сонечко так лагідно нам світить

І щиро усміхається нам осінь золота.

Як справжня чарівниця, закінчила роботу

І щедро так дарує усі свої дива.

Ось і завітало Свято осені в ІІ молодшу групу «Калинонька» (вихователі Будурова І. Д., Ярмошенко О.І.).
Святково прикрашена зала, лагідна музика зустрічали батьків, педагогів, дітлахів та гостей, які прийшли на свято. Ще мить і на сцені у своєму танці закружляла Осінь, розкидаючи довкола листя. Свято розпочалось. Одна за одною з’являться дійові особи: жартівливий Дощик (вихователь Буну А.), турботлива Парасолька (вихователь Жукова Л.Г.).

…і лунають пісні про осінь: «Осінь вже прийшла», «Я з листочками ходжу» та інші. Майстерне виконання супроводжується вдячними оплесками глядачів. У гроні намистин свята окрасою став і таночок малят «Осіння казка».Багряна Осінь роздає свої дарунки малятам в той час, коли за вікном знов і знов зачаровує нас своєю безмежною щедрістю та неймовірною
красою.

26.10.2018

«Кольоротерапевтичні хвилинки для маленької дитинки»

Роль кольоротерапії визнавалась з часів античності. Сьогодні ж доведено, що з допомогою кольорів можна підвищити імунітет, відрегулювати гормональний фон, активувати синтез вітаміну D, відповідального за відкладення кальцію в кістковій тканині. На думку деяких експертів, колір впливає на організм сильніше, ніж хімічні препарати.

У повсякденному житті ми систематично використовуємо оздоровчі технології, вони переважно прості у використанні і приносять нашим малюкам велике задоволення, а головне - мають ефективний комплексний вплив на формування їхнього здоров'я. Колір же має величезний вплив на фізіологію й психіку дітей. 80% інформації, яку сприймає мозок, надходить до нього через кольоровий зір. Третина мозку працює над переробкою букета кольорів і відтінків, які сприймає людина.

Використовуючи таку технологію малята ІІ молодшої групи «Калинонька» із задоволенням готують осінній кольоровий букет від пані Осені, яка вже впевнено ступила на поріг нашої країни.

 

  

 

 

Протягом Тижня, присвяченого 100-річчю від дня народження великого письменника, педагога Василя Олександровича Сухомлинського в ІІ молодшій групі «Калинонька» вихователем Будуровою Іриною Дмитрівною проведено заняття з художньої літератури «Поділись своєю добротою», під час якого спонукали дітей пізнавати світ і серцем і розумом, жити за законами добра і любові, завдяки творам В.О.Сухомлинського; удосконалювали уміння уважно слухати текст, розуміти його зміст та відповідати на запитання; формувати свої судження та передавати свої життєві враження. Також виховували у дітей повагу до людей, які творять добро на землі, викликали бажання наслідувати їх та самим робити добрі справи.

Ці ж ідеї передавали й батькам вихованців через різні форми взаємодії, такими, як:

- Лепбук по роботі з батьками «Казковими стежками В.Сухомлин

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020
uCoz