Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Клуб медіаграмотних продовжує збирати мотивованих ентузіастів! 

У п’ятницю 12 березня відбулася чергова онлайн-зустріч медіаграмотної спільноти – учасників відкритого клубу тренерів «Майстерня медіаграмотності». Непередбачувана погода за вікном не стала на заваді й 144 учасники з усіх куточків України змогли зібратися в  одній онлайн-аудиторії. «Щиро вдячна Вам за таке збереження оптимізму, ентузіазму і за Вашу небайдужість, за бажання вже втретє долучитися до нашого клубу «Майстерня медіаграмотності», до передавання практичного досвіду в цікавих вправах, нових інструментах і можливостях онлайн викладання інфомедійної грамотності» – привітала всіх Олена Тараненко, менеджерка з розбудови потенціалу проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» та модераторка клубу. Олена Тараненко задала позитивний настрій для практичного відпрацювання медіаграмотного досвіду. Традиційно на засіданні учасники і попрацювали, і повчилися, і пограли. Спікерами третього засідання стали:

  • регіональні координаторки IREX Наталія Запішна (Краматорськ), Надія Кравченко (Кропивницький), Олександра Усенко (Запоріжжя), Ганна Новицька (Миколаїв);
  • учасниці клубу Марина Чала (Кропивницький), Анастасія Кузнєцова і Дарія Лукьяненко (Миколаїв), Олеся Слижук (Запоріжжя), Оксана Залюбівська (Вінниця).

Оскільки на засіданні було запропоновано низку онлайн вправ за методикою «6 капелюхів» Едварда де Боно, наприкінці заходу учасники визначалися з яким кольором в них асоціюється третє засідання клубу. Переважну більшість голосів отримав ЗЕЛЕНИЙ колір креативності та творчості. І традиційне WOW-фото учасники також зробили в капелюхах. 
 На цій вечірці були присутні  методист закладу Козак Світлана Іванівна та учитель – дефектолог Степаненко Світлана Володимирівна. Нам було приємно зустрітися та побачити наших вже знайомих учасників творчої групи Максима Запорожченка, Антоніну Коваль, Ганну Новицьку  та її незмінного спікера Олену  Тараненко.

Переглянути відеозапис третьої зустрічі можна за посиланням: https://youtu.be/FOdT9DtZGqM

     

                                                                      

Степаненко С.В. 23.03.2021 р.

Засідання обласної творчої групи з медіаграмотності

24 лютого 2021 року  відбулось засідання обласної творчої групи « Від медіаексперименту до практики: робота з медіаконтентом на уроці та в позаурочній діяльності» ( куратор – Максим Запорожченко, методист НМЛ ІКТ, медіаосвіти та системного адміністрування МОІППО), яка працює в рамках всеукраїнського експерименту «Стантартізація наскрізної соціально – психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику».  Під час засідання розглянуто такі питання:

- планування спільної медіа освітньої діяльності та співпраця в рамках медіа експерименту на 2021рік;

- обласний заочний конкурс із інфомедійної творчості «Пролісок»;

 - сучасний медіаконтент: нові можливості для учнів та педагогів закладів;

- сеногенне мислення та резилієнс як фактори збереження т а відновлення психологічного здоров’я особистості в період дистанційного навчання.

У засіданні взяли участь педагоги експериментальних закладів освіти Миколаївської області, педагогічні працівники Миколаївського  обласного інституту післядипломної освіти ( 24 особи). Серед педагогів закладу були присутні Козак Світлана Іванівна та Степаненко Світлана Володимирівна.

 Матеріали зустрічі (презентації та відеозапис): http://bit.ly/3v2EFK9.

       

                                                                    

Степаненко С.В.25.02.2021 р. 

  «Вивчай та розрізняй: Інфо - медійна грамотність»

19.02.2021р.вже вдруге ми зібралися на медіаграмотну вечірку. Організатором якої є Олена Тараненко -  кандидат філологічних наук, доцент, менеджера з підвищення потенціалу IREX, медіаекпертка. Обмінювалися ідеями та інструментами, робили вправи, разом мріяли, планували та дискутували. І ще багато посміхалися, відкривали квест – кімнати ключами медіа грамотності, вікторини та шукали підтекст в казках , робили  з  казок медіа, розбиралися з фейками про український правопис і воду та пограли в «Медіаграмотний крокодил».  А в кінці зробили гіф – фото з парасольками, якими ми захищені від маніпуляції, впливів і поганого настрою. Від нашого садочка зацікавилися подією Козак Світлана Іванівна та Степаненко Світлана Володимирівна.

Степаненко С. В. 23.02.2021

 

«Від медіа експерименту до практики: робота з медіа контентом на уроці та в позаурочній діяльності»

16 грудня 2020року відбулось   третє засідання обласної творчої групи «Від медіа експерименту до практики: робота з медіа контентом на уроці та в позаурочній діяльності» Місце проведення: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 4-а, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (формат ZOOM-конференції) . На цьому засіданні були присутні методист Козак С. І, та учитель – дефектолог Степаненко С.В. Керівник роботи проєкту  Запорожченко Максим, методист навчально-методичної лабораторії ІКТ, медіаосвіти та системного адміністрування Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, координатор всеукраїнського медіаосвітнього експерименту в Миколаївській області.

На засіданні розглядалися такі питання:

1. Філософія інтеграції в освітньому процесі в контексті розвитку медіаосвіти (Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України, науковий консультант всеукраїнського медіаексперименту)

2. Діагностично-розвивальний проєкт «Медіакультура в умовах пандемії (Любов Найдьонова, доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи ІСПП НАПН України, завідувач лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України, науковий керівник всеукраїнського медіаексперименту; Наталія Умеренкова, науковий співробітник лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України, національний координатор всеукраїнського медіаексперименту)

3. Дев’ять шляхів інтеграції навичок критичного сприйняття інформації в навчальні предмети за методикою IREX (Максим Запорожченко)

 4.Обговорення змісту підсумкового продукту учасників творчої групи, фідбек, планування подальшої співпраці (Максим Запорожченко)

                                                                                                                                                                                                          Підготувала: Степаненко С. В. 28.01.2021

 

29 жовтня 2020 року відбулась друге засідання   обласної творчої групи «Від медіа експерименту до практики: робота з медіа контентом на уроці та в позаурочній діяльності  у форматі Zoom – конференції. Керівник Запорожченко Максим, методист НМЛ ІКТ, медіаосвіти та системного адміністрування МОІППО, координатор медіаксперименту в Миколаївські області. Також  працювали спікери:  Погромська Ганна, Віталій Гладун, Оксана Козакова. В конференції брали участь Козак Світлана Іванівна, методист садочка та Степаненко Світлана Володимирівна, учитель - дефектолог

Розглядалися такі питання :

  1. Проміжні результати роботи творчої групи
  2. Активізація медіа творчості дітей шляхом використання інструментів та платформ
  3. Застосування інтерактивних онлайн – дошок в освітньому процесі
  4. Переваги та можливості хмарних технологій для сучасного педагога
  5. Школа як осередок медіаосвіти суспільства

                    

Степанеко С.В. 02.11.2020 р.

1 жовтня 2020 року відбувся  інтерактивний тренінг  в рамках роботи обласної  творчої  групи «Від медіаексперименту до практики: робота з медіаконтентом на уроці та в позаурочній діяльності ( куратор творчої групи – Максим Запорожченко) Тренер – Степаненко Світлана Володимирівна. Тема тренінгу: «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість. 5 модулів для педагогів з мережевого етикету й безпеки».  На тренінгу педагоги познайомилися з технологіями та способами захисту особистості користувача під час його перебування у просторі Інтернет, способами відсіювання непотрібної та негативної інформації; визначали потенційну загрозу від відвідування незнайомих сайтів; вчилися способам захисту особистої інформації та  користуватися Інтернетом відповідно до основних психологічних і моральних засад.  

Степаненко С. В., керівник творчої групи  «МЕДІАтор»

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2021
uCoz